Een nieuw jaar
We zijn heerlijk uitgerust na 2 weken kerstvakantie en vandaag waren we allemaal weer op school. We hadden een heleboel te vertellen in de kring. Deze week beginnen we al met het maken van de cito rekentoets. We werken in de klas over het thema winter. Helaas is er buiten geen sneeuw, wel kunen we heel mooie sneeuwtekeningen schilderen voor in de klas. Deze week leren we alweer het cijfer -8-. Volgende week leren we de letter -w- van winter.
Geplaatst: Monday, January 09, 2012 Kerst
We hebben een ontzettend gezellige sinterklaasviering gehad op school. Zie de foto's op deze pagina. Maar nu we sinterklaas uitgezwaaid hebben gaan we al weer verder met het kerstfeest. We leren in de klas de letter -aa- van kaars en de -k- van kerst. Volgende week leren we alweer het cijfer 7. We zingen natuurlijk ook kerstliedjes en maken mooie werkstukjes voor kerst. We hopen te gaan genieten van een fijne kerstperiode in de klas.
Geplaatst: Tuesday, December 06, 2011 Sinterklaas
Elke dag kijken we op het digitale schoolbord naar het sinterklaasjournaal. We hebben in onze klas ook een vlag hangen die sinterklaas ons heeft gestuurd zodat de pieten onze schoenen bij de haard kunnen vinden. In de lettermuur zitten nu de -s- van sint en de -p- van piet. We leren rekenen met pepernoten, pietenveren en sinterklaascadeatjes. Ook hebben we een heleboel mooie sinterklaaswerkjes geknutseld waaronder onze eigen sint- of pietvlag. We leren nieuwe liedjes zoals de pepernotensamba. Druk en gezellig in onze groep dus!
Geplaatst: Wednesday, November 30, 2011 Herfst
We werken in de klas over de herfst. Uit Schatkist lezen we het verhaal over ritseldans en notentaart. We hebben zelf ook al geprobeerd om deeg te maken voor een herfsttaart. We moesten de bladeren, eikels en kastanjes heel goed tellen anders werd de deeg niet lekker. We zijn ook al begonnen met het maken van een lampion. We maken dit jaar een pauw!
Geplaatst: Wednesday, October 26, 2011 Kinderboekenweek
De komende 2 weken werken we in de klas over superhelden, het thema van de kinderboekenweek. We hebben al het verhaal gelezen over bang mannetje en we lezen natuurlijk boeken van Loes Riphagen. Zij komt maandag bij ons op school. We kennen nu ook een liedje over de bibliotheek en we hebben de letter -b- van boek geleerd! Vrijdag 14 oktober sluiten we de kinderboekenweek af met een boekenmarkt.
Geplaatst: Wednesday, October 05, 2011 Een nieuw schooljaar!
We zijn alweer bijna 2 weken hard aan het werk waarbij we gelukkig weer konden starten met 3 kleutergroepen.  In onze groep 1/2 a zitten 18 kinderen waarvan 8 in groep 2 en 10 in groep 1.Het was wel weer even wennen aan het harde werken zo na een lange vakantie maar we weten al helemaal weer hoe het gaat, onze groepsregels hangen dan ook al in de klas.
Ook dit jaar werken we weer met de cijfer- en lettermuur. We hebben het cijfer 1 al geleerd en volgende week leren we de -a- van azrael. We gaan dan namelijk werken over het thema smurfen. We doen hier allerlei taal- en rekenspelletjes over maar zullen er natuurlijk ook over knutselen en zingen. 
Na 2 weken werken over de smurfen gaan we daarna starten met het thema Superhelden van de kinderboekenweek. Die is dit jaar van 5 t/m 15 oktober.
We hopen opeen gezellig jaar met z'n allen! 
Geplaatst: Thursday, September 15, 2011 |